O nás

...
... ...

Pár slov o nás

Jsme malá rodinná firma z vietnamské provincie Vinh Phuc. Už od roku 2018 zde, v České republice ručně motáme a připravujeme tradiční Nem Rán, tedy jarní závitky. Neodmyslitelnou součást každodenního stolování. Rodinný recept díky vysokým nárokům na kvalitu surovin zaručí garanci spokojenosti.

Ovoce, zeleninu a maso odebíráme od místních farmářů a řezníků. Nem je směs vietnamských mien nudlí, vepřové plece, hub, zeleniny a koření zabalené do křupavé rýžové placky. Nem Rán, nebo také Cha Gio, se na Severu podávají s hanojskou nudlovou polévkou. Na Jihu Vietnamu se jí závitky s listovou zeleninou. Nejobvyklejší variantou omáčky k pokrmu je ale Nuoc Mam, tedy rybí omáčka.

Předchůdcem jarních závitků byly závitky letní, nesmažené. Stejně jako u Nem Rán, jsou u Nem Cuon základní ingrediencí mien. Dále to bývají krevety, zelenina a bylinky jako například thajská bazalka, perila či koriandr. Vietnamské letní závitky Nem Cuon sahají svou historií až do Číny, do dynastie Jin. Dynastie Jin byl čínský stát existující v letech 265-420 založený hodnostářem Říše Wej. Hodnostář S‘ma Jen později svrhl wejského císaře a sám nastoupil jako císař na trůn.